Spisovatel Petr Březina

Někdo moudrý kdysi řekl: „Řekni mi, co čteš a já ti odpovím na to, kdo jsi.“ V mém případě platí: Přečtěte si, co jsem napsal za pohádky a pochopíte, jaký svět bych si přál pro naše děti.

Dovolte, abych se Vám představil a přivítal Vás na svých stránkách.

Jmenuji se Petr Březina a narodil jsem se na březích řeky Vltavy na ostrově Štvanice v naší matičce Praze. Celý život si rád hraji s písmeny a českým jazykem. Mluvené slovo mě provází od dětství, kdy jsem jako člen Dismanova dětského rozhlasového souboru šířil svůj hlas ve společnosti velikánů české kultury po rozhlasových vlnách. Po celé řadě napsaných básniček, povídek a jedné divadelní hře jsem našel uplatnění v psaní pohádek pro děti.

Do dnešního dne jsem vydal pět knih a napsal více jak čtyřicet pohádek a pohádkových básniček. Český rozhlas natočil výběr z mé prvotiny Pohádky zpod Vidoule, slavnostní křest knížky Pohádky z Řeporyjí pak proběhl za účasti České televize. Dvě z mých pohádek se dočkaly i divadelního zpracování.

Mou velkou radostí je také práce s dětmi ze základních škol. Vymýšlím pro ně kreativní aktivity, kreslíme spolu obrázky do mých pohádek a zažíváme opravdová dobrodružství. V současné době pracuji na dvou projektech:

Malá literární akademie

Literární mlýnek

Ať je váš život každý den alespoň chvilku jako v pohádce!

spisovatel Petr Březina

© Petr Březina 2021

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat